facebook icon polimebel
Pokój dzienny. Na co zwracać uwagę podczas planowania wystroju?

Pokój dzienny. Na co zwracać uwagę podczas planowania wystroju?

Pokój dzienny to miejsce, w którym pochłaniamy się rodzinnej rozrywce, przyjmujemy gości a czasem odpoczywamy. Jak zagospodarować tę część domostwa tak aby spełniała swoje przeznaczenie? Na co zwracać uwagę w chwili gdy zaczynamy planować zagospodarowanie pokoju dziennego?

Styl mebli będzie zależeć od tego w jaki sposób będziemy chcieli zagospodarować przestrzeń pokoju. Eleganckie gzymsy przy kominku, zabudowane regały, szafki czy też centrum rozrywkowe zaoszczędzi nam przestrzeni, ale też pociągnie nas po kieszeni. Biurko i stół to też ważny element gdyż jest to świetne miejsce służące rodzinnej rozrywce. Zasłony, dywany, grafiki, oświetlenie to drobiazgi, które nadają pomieszczeniu osobowość.

Jak widać szczególną uwagę trzeba zwrócić na:

- przeznaczenie pokoju dziennego

- meble i dodatki

- kolory

Funkcja

Jeśli posiadasz już pomieszczenie, w którym domownicy spędzają wspólnie czas, spożywają wspólnie posiłki, pokój dzienny może spełniać nieco inne funkcje. Może to być funkcja integracyjna. Wspólne gry i zabawy, czy też przyjęcia, podczas których będziemy mieli okazję sprawdzić się w roli gospodarza domu. Zaopatrz ten pokój w wózek barowy, meble, fotele, sofę typu chesterfield. Mahoniowe regały, stolilki podkreślą specjalne przeznaczenie tego pomieszczenia. Wyrafinowany kominek będzie przyciągać wzrok pełniąc jednocześnie rolę centralnego punktu pokoju dziennego

Kominek? Ok, ale w ilu mieszkaniach jest taki kominek? Nie każdy mieszka przecież w jednorodzinnym domku. Na rynku dostępne są atrapy kominków, ale jego rolę może doskonale pełnić i najczęśćiej robi to telewizor, obok którego znajduje się obowiązkowo konsola do gier. Wiadomo przecież, że po obiedzie panie będą komentowały kolejne perypetie bohaterów ulubionego serialu, natomiast panowie będą przeżywać kolejną akcję grająć na konsoli w piłkę nożną. Centrum rozrywkowe może być zabudowane bądź zainstalowane w meblościance. Pierwszy wariant będzie wymagać grubszgo portfela, drugi z kolei będzie kosztować więcej miejsca. Warto też pamiętać, że zabudowę ciężko przenieść w razie przemeblowania.

Meble i dodatki

Skoro to pokój dzienny, warto pamiętać szafkach, szufladach, witrynach i regałach. Trzeba gdzieś przcież pomieścić gadżety, książki, czy też ozdobne ślubne serwisy. Z reguły droższe zabudowy są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ są zazwyczaj dostosowane do swoich potrzeb i zajmują również mniej miejsca. Dziś już są dostępne na rynku wbudowane w ścianę centra rozrywki, ale całkiem dobrze wyglądają równiez meblościanki z miejscem na TV, konsolę oraz sprzęt HI-FI. Regały to dobre z kolei miejsce na książki czy też ornamenty, a także zdjęcia w ramkach. Biurko, stół oprócz wspomnianych miejsc wspólnej zabawy może być wykorzystane także do pracy biurowej. Miejsce przy oknie nadaje się z kolei na kącik czytelniczy i tam przyda się leżanka

Jakie kolory będą dominować?

Na pewno warto trzymać się jasnych kolorów, ale trzeba pamiętać też o umiarze. Neutralne sofy, fotele dobrze podkreślić mocnymi akcentami w postaci akcesoriów. Dywany, zasłony, poduszki to też świetny pomysł, czy też sposób na dodanie koloru. Z kolei lustra, lampy mają pomagać rozchodzić się światłu po całej przestrzeni pokoju dziennego. Na ścianach sztuka, grafiki, akcenty kolorystycznie współgrające z resztą akcesoriów.

Jeśli macie swoje pomysły i przemyślenia dotyczące pomysłów na pokój dzienny z chęcią się z nimi zapoznamy. Czekamy na wasze komentarze ;)   

2284 Comments

  • Avatar
   Alicja
   wrz 16, 2020

   Świetny wpis! Bardzo pomocny.

   • Avatar
    dousy
    maj 25, 2021

    購買威而鋼需要處方嗎? 品牌威而鋼現在可以在藥店的櫃檯購買,但如果你有疾病,請先向你的全科醫生查詢。使用有信譽的藥店是很重要的,同時也可以在互聯網上購買,不需要處方。不過為了避免購買到含有不同數量的有效成分,建議上威而鋼官方網站購買。

    • Avatar
     Noman samil
     maj 18, 2022

     Jazz my noman samil

    • Avatar
     paź 23, 2022

Operatorzy kablówek i telewizji satelitarnej w Warszawie

W mieście stołecznym Warszawa mamy do wyboru kilku operatorów sieci kablowych, światłowody Orange, Netii oraz mniejszych firm a także dostęp do telewizji satelitarnej polsatu i canal plus. W przypadku kablówek nie musimy nic sami montować natomiast jeśli decydujemy się na satelitę kontaktujemy się z autoryzowanym serwisem technicznym, który wykona profesjonalny montaż anteny satelitarnej wybranego operatora